Język podświadomości, czyli jak rozmawiać samemu ze sobą (cz. 1)

Język podświadomości, czyli jak rozmawiać samemu ze sobą (cz. 1)

Komunikacja z podświadomością może przebiegać w trojaki sposób:

  • przesyłanie informacji do podświadomości (programowanie podświadomości)
  • odbieranie informacji od podświadomości
  • rozmowa (dialog) z podświadomością

Przykładem pierwszego rodzaju komunikacji są afirmacje, przykładem drugiego – sny, a trzeciego rodzaju komunikacji – dynamiczna wizualizacja.

Zaczniemy od odbierania informacji od podświadomości, od “słuchania” wewnętrznego głosu.

Wykorzystamy do tego celu… wahadełko.

 

Nie obawiaj się, nie będzie tutaj żadnych czarów i hokus-pokus :) Metoda wykorzystania wahadła nie ma nic wspólnego z okultyzmem. Jest rezultatem prostej konkluzji – jeżeli Twoje ciało jest w całości zarządzane właśnie przez podświadomość, to można wykorzystać mikroruchy mięśni do sterowania ruchami wahadełka i po odpowiednim skalibrowaniu go – do otrzymywania wartościowych informacji od swoich głębszych, ukrytych warstw świadomości.

Za pomocą metody, którą opiszę, możemy uzyskiwać odpowiedzi typu TAK, NIE, NIE WIEM. Na pewno istnieją inne, bardziej złożone i zaawansowane techniki wykorzystania wahadełka, ale do nich zawsze można sięgnąć po nabraniu podstawowych umiejętności i po upłynięciu pewnego czasu na aktywnym praktykowaniu.

Kilka słów przestrogi

Jeżeli będziesz używać tej metody do przepowiadania przyszłości, to nie ręczę za jej skuteczność. Powiem więcej – to prosta droga do katastrofy. Jakkolwiek podświadomość może mieć dostęp do informacji pochodzących z Kosmicznego Umysłu, to jednak może również wyrażać swoje zdanie, przekazując Ci odpowiedzi przefiltrowane przez jej przekonania.

Podejmując na tej podstawie działanie narażasz się na wielkie kłopoty, ponieważ podświadomość nie potrafi racjonalnie analizować sytuacji tak, jak jest to w stanie robić umysł świadomy.

Wahadło i wszelkiego rodzaju inne pomoce (np. karty Tarota) najlepiej sprawdzają się jako narzędzia osobistego wglądu we własne wnętrze.

Po tym krótkim szkoleniu z zakresu BHP (które na pewno wziąłeś sobie do serca, prawda?) – przejdźmy do praktyki.

Jak skonstruować wahadełko

Możesz kupić wahadełko w internecie w całej gamie sklepów ezoterycznych. Możesz także sam takie wahadełko skonstruować po prostu wieszając jakiś drobny przedmiot na nitce lub żyłce. Świetnie nadaje się do tego np. obrączka albo nakrętka od śruby. Długość zawieszki powinna wynosić około 30 cm.

Jak operować wahadełkiem

Gdy już masz w ręku gotowe wahadło, chwyć linkę pomiędzy palec wskazujący i kciuk, oprzyj łokieć o stół tak, aby ręka była zgięta pod kątem prostym. Wysokość wahadła dopasuj tak, aby ciężarek unosił się parę centymetrów nad powierzchnią stołu.

Kalibracja wahadła

Kalibracja wahadła polega na ustaleniu jednoznacznych wzorców ruchu i powiązaniu ich z jedną z odpowiedzi.

Możesz na przykład wybrać taki układ:

TAK – wahadło porusza się w linii prostej do i od ciebie (wprzód i w tył)

NIE – wahadło porusza się w linii prostej od lewej do prawej i z powrotem (na boki)

NIE WIEM – wahadło porusza się po okręgu w którąkolwiek ze stron (w lewo lub w prawo)

Wycisz się, uspokój, a następnie wykonaj wahadłem świadomy ruch na TAK i powiedz w myślach albo głośno słowo “tak”.

To samo zrób dla NIE oraz dla NIE WIEM.

Następnie sprawdź poprawność kalibracji (czy podświadomość podjęła zabawę), zadając pytania, na które istnieje tylko jednoznaczna odpowiedź.

Na przykład, jeżeli masz niebieskie oczy, zadaj pytanie (w myślach lub na głos) – Czy mam niebieskie oczy?

Ustaw wahadełko nieruchomo i utrzymując w umyśle pytanie czekaj cierpliwie dotąd, aż zacznie się poruszać. Jeżeli wahadło nie będzie poruszać się zgodnie z ustalonym kodem – skoryguj jego ruch świadomie, mówiąc do podświadomości, że poprawna odpowiedź brzmi TAK.

Powtarzaj kalibrację dotąd, aż podświadomość zaskoczy i będzie odpowiadać poprawnie na pytania, na które jest znana Ci jednoznaczna odpowiedź (tak, nie lub nie wiem).

Zadawanie pytania

Jakość zadawanych pytań determinuje jakość odpowiedzi. Twoje pytania powinny być jak świder drążący pokłady Twojej nieświadomości. Nie zadawaj pytań, na które odpowiedzi nie są związane z Twoją osobą. Nie baw się w przewidywanie przyszłości. Zadając pytanie w rodzaju “Czy człowiek stanie na Marsie do roku 2020?” możesz uzyskać prawdopodobnie tylko opinię Twojej podświadomości na ten temat.

Do interesującej Cię odpowiedzi możesz dochodzić serią pytań. Znasz taką grę “20 pytań”? Podświadomość bardzo lubi w nią grać :)

 

Uzyskiwanie odpowiedzi

Bardzo ważne jest, aby pytania były tak skonstruowane, żeby możliwa była na nie jednoznaczna odpowiedź.

Dlatego, że celem tego bloga jest uświadomienie Ci, że masz prawo do bogactwa i że wręcz Twoim obowiązkiem jest ciągłe wzbogacanie siebie i świata – zadaj sobie następujące pytania (oczywiście zachęcam do rozszerzenia tej listy – to tylko przykłady). Pozwolą Ci one określić podejście Twojej podświadomości do tematu bogacenia się i wykorzystywania prawa przyciągania (podziel się z nami swoimi wynikami zostawiając komentarzu pod artykułem).

Czy zasługuję na życie w materialnym dostatku?

Czy uważasz, że bycie człowiekiem zamożnym jest dobre?

Czy prawo przyciągania istnieje/działa?

Czy człowiek bogaty to złodziej?

Czy chcesz być bogaty/bogata?

Notuj wszystkie pytania i odpowiedzi uzyskane od podświadomości za pomocą wahadła. Wiedząc, jakie przekonania tkwią głęboko w Twoim umyśle będziesz mógł rozpocząć pracę nad ich zmianą w przyszłości.

Przypomnijmy – jeżeli świadomie dążysz do życia w obfitości i dostatku, na przykład rozwijasz firmę, świadomie wierzysz w swój sukces, ale mimo ciężkiej pracy zawsze napotykasz na przeszkody nie do pokonania i spadasz z powrotem na początkowy poziom, oznacza to jedno – Twoja podświadomość ma inną wizję Twojego miejsca w życiu. Może na przykład uważać, że bogaci ludzie gardzą biedniejszymi od siebie i Twoje wzbogacenie się będzie równoznaczne z zerwaniem więzi z rodziną lub przyjaciółmi.

***

Kreatywnemu wykorzystaniu tego narzędzia nie ma końca. Możesz wymyślać niezliczoną liczbę tematów i sprawdzać, jakie zdanie na nie ma Twój podświadomy umysł. Pamiętaj, że wahadło nie służy do przepowiadania przyszłości, tylko do badania programów wewnętrznego ja. Tak wykorzystane przyniesie Ci najwięcej korzyści.

Będę bardzo szczęśliwy, jeżeli podzielisz się ze mną swoimi doświadczeniami na tym polu zostawiając komentarz.

Ściskam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *